Skip to main content
Kabeljauwfilet met spinazie-basilicumpuree

Kabeljauwfilet met spinazie-basilicumpuree

en gebakken cherrytomaten

3.9
(679)

Vandaag bereid je een nieuwe variant op de aardappelpuree die je gewend bent. Je voegt namelijk spinazie en basilicum toe en dat is verassend lekker!

Labels:
Familie

Gemaakt in een fabriek waar eieren, melk, vis, pinda's, sesam, schaaldieren, soja, noten en tarwe worden verwerkt.

Bereidingstijd25 minuten
oventijd25 minuten
NiveauGemiddeld

Ingredienten

Hoeveelheden

300 gram

Aardappelen

5 gram

Vers basilicum

1 stuk(s)

Kabeljauwfilet

125 gram

Rode cherrytomaten

50 gram

Spinazie

½ stuk(s)

Rode ui

1 stuk(s)

Knoflookteen

Zelf toevoegen

1 el

Olijfolie

naar smaak

Peper en zout

5 ml

[Plantaardige] melk

1 el

[Plantaardige] roomboter

Voedingswaarden

Energie (kcal)606 kcal
Energie (kJ)2536 kJ
Vetten27 g
waarvan verzadigd10 g
Koolhydraten61 g
waarvan suikers11 g
Vezels8.8 g
Eiwitten29 g

Benodigdheden

Pan met deksel
Hoge kom
Koekenpan
Staafmixer
Aardappelstamper
Keukenpapier

Instructies

Voorbereiden
1

Was of schil de aardappelen en snijd in grove stukken. Zet de aardappelen onder water in een pan met deksel en kook, afgedekt, in 12 - 15 minuten gaar. Kook de spinazie in de laatste 2 minuten mee. Giet af en laat zonder deksel uitstomen.

Tip: Spinazie bevat veel voedingsstoffen, waaronder ijzer. IJzer is essentieel voor het vervoeren van zuurstof in ons lichaam, wat bijdraagt aan een energiek gevoel.

Groenten maken
2

Pers de knoflook of snijd fijn. Snipper de rode ui. Halveer de cherrytomaten. Verhit 1/2 el olijfolie in een koekenpan en fruit de rode ui 1 - 2 minuten. Voeg de cherrytomaten toe aan de pan en bak 3 - 4 minuten. Breng op smaak met peper en zout en houd apart tot verder gebruik. Pureer de knoflook, het basilicum en per persoon: 1/2 el olijfolie en 1 scheutje melk in een hoge kom met een staafmixer.

Kabeljauw bakken
3

Dep de kabeljauw droog met keukenpapier en wrijf in met peper en zout. Verhit 1/2 el roomboter per persoon in dezelfde koekenpan van de tomaten op middelhoog vuur en bak de vis 1 - 2 minuten per kant. Stamp de aardappelen en spinazie met een aardappelstamper tot een fijne puree. Voeg 1/2 el roomboter per persoon en het basilicummengsel toe en stamp goed door. Breng op smaak met peper en zout.

Serveren
4

Schep de puree op een bord. Serveer de kabeljauw en cherrytomaten ernaast.

Meer heerlijke recepten met vergelijkbare ingrediënten

De HelloFresh-recepten van deze week: absolute aanraders