Sabich is een ultiem streetfoodgerecht. Origineel wordt het met gepekelde mango (amba) geserveerd - deze HelloFresh variant maak je met onze eigen mangochutney.
Raadpleeg altijd het productetiket voor de meest accurate informatie over ingrediënten en allergenen
1 stuk(s)
Aubergine
2 stuk(s)
Ei
(BevatEi)100 gram
Gesneden rodekool
(Kan bevattenSelderij)1 stuk(s)
Tomaat
4 stuk(s)
Volkoren pitabroodje
(BevatGlutenbevattende granen)40 gram
Hummus
(BevatSesamzaad, Sulfiet, Mosterd)80 gram
Mangochutney
(BevatMosterdKan bevattenNoten, Pinda's)35 gram
Tahin
(BevatSesamzaad)3 el
Zonnebloemolie
2 el
Wittewijnazijn
1 el
Suiker
2 tl
Witte balsamicoazijn
naar smaak
Peper en zout
Verwarm de oven voor op 200 graden. Breng water aan de kook in een steelpan voor de eieren. Snijd de aubergine in de breedte in plakken van maximaal 1/2 cm dik. Besprenkel de plakken met zout en laat intrekken tot je gaat bakken.
Verhit 1 1/2 el zonnebloemolie per persoon in een koekenpan op middelhoog vuur. Zorg dat de olie goed heet is en bak vervolgens de plakken aubergine 6 - 8 minuten per kant. Laat de aubergine vervolgens uitlekken op een bord met keukenpapier.
Kook ondertussen de eieren in 6 - 8 minuten hard. Meng in een saladekom per persoon: 1 el wittewijnazijn en 1/2 el suiker. Voeg de rodekool hieraan toe en schep af en toe om. Snijd de tomaat in kleine blokjes.
Bak de pita's de laatste 3 - 5 minuten in de oven. Pel de eieren en snijd in plakken.
Doe de tomatenblokjes, rodekool, tahin, hummus, eieren, gegrilde aubergine en mangochutney allemaal in aparte kommetjes. Zet deze op tafel zodat iedereen zijn eigen pita kan vullen met dingen die ze lekker vinden.
Laat iedereen zijn eigen sabich samenstellen.