Snel én lekker – met dit gerecht zit je zo aan tafel. De vadouvan geeft het gerecht een Indiaas én een Frans tintje. Dit is een specerijenmengsel met een mix van Indiase en Franse smaakmakers, zoals knoflook, komijn en kaneel en heeft qua smaak iets weg van milde kerrie. De combinatie van de zachte geitenkaas met zoete rozijnen zorgt ervoor dat dit gerecht ook bij kinderen in de smaak valt.
Raadpleeg altijd het productetiket voor de meest accurate informatie over ingrediënten en allergenen
200 gram
Hollandse groentemix
1 tl
Vadouvan
(Bevat: Mosterd)
30 gram
Rozijnen
(Kan bevatten: Pinda's, Sesamzaad, Noten)
85 gram
Parelcouscous
(Bevat: Gluten Kan bevatten: Lupine, Soja, Ei, Mosterd)
10 gram
Amandelschaafsel
(Bevat: Amandelnoten Kan bevatten: Pinda's, Sesamzaad, Noten)
5 gram
Verse krulpeterselie
(Kan bevatten: Selderij)
50 gram
Verse geitenkaas
(Bevat: Melk (inclusief lactose))
½ el
Olijfolie
¼ stuk(s)
Groentebouillonblokje
½ el
Roomboter
(Bevat: Melk (inclusief lactose))
1 tl
Wittewijnazijn
naar smaak
Peper en zout
Verhit de olijfolie een hapjespan met deksel op middelhoog vuur en voeg de groentemix en de vadouvan toe. Bak 3 – 4 minuten. Blus af met 75 ml water per persoon en laat, afgedekt, 15 – 20 minuten zachtjes koken. Roer af en toe door. Voeg de laatste 5 minuten de rozijnen toe.
Breng 200 ml water per persoon met 1/4 groentebouillonblokje per persoon aan de kook. Voeg de parelcouscous toe aan de pan met bouillon en kook de parelcouscous, afgedekt, in 12 – 14 minuten op laag vuur droog. Roer de korrels daarna los met een vork en laat zonder deksel uitstomen. Voeg eventueel extra water toe wanneer de parelcouscous aanbakt.
Verhit ondertussen een koekenpan, zonder bakvet, op middelhoog vuur en rooster het amandelschaafsel tot het begint te geuren. Haal uit de pan en bewaar apart.
Snijd de krulpeterselie fijn en snijd de geitenkaas in stukjes.
Voeg de parelcouscous toe aan de hapjespan met groenten. Roer de roomboter en wittewijnazijn erdoor. Breng op smaak met peper en zout.
Verdeel de parelcouscous over de borden en garneer met de geitenkaas, de krulpeterselie en het amandelschaafsel.