
Dorade, een primeur in de box! Deze vis, ook wel goudbrasem genoemd, dankt zijn naam aan de gouden streep die over zijn neus loopt. De wilde dorade zwemt rond van aan de Nederlandse kust tot aan de Middellandse zee. Let op: dit koninklijke visje heeft een sterk aroma tijdens het bakken, verlucht je keuken dus goed.
The quantities provided above are averages only.
Produced in a facility that processes eggs, milk, fish, peanuts, sesame, shellfish, soy, tree nuts, and wheat.
½ unit
Ui
½ unit
Courgette
85 g
Parelcouscous
(Contains: Gluten May be present: Lupine, Soja, Ei, Mosterd)
75 g
Spinazie
(May be present: Selderij)
25 g
Rode pesto
(Contains: Melk (inclusief lactose), Noten)
1 unit
Doradefilet met huid
(Contains: Vis)
1 teaspoon
Paprikapoeder
1 tablespoon
Olijfolie
to taste
Peper en zout

Kook 175 ml water per persoon met een snufje zout voor de parelcouscous in een pan met deksel. Snipper de ui en snijd de courgette in dunne halve plakken.
Kook de parelcouscous, afgedekt, in ongeveer 10 minuten droog. Laat daarna zonder deksel uitstomen.

Verhit ondertussen 1/3 deel van de olijfolie in een wok of hapjespan en fruit de ui 2 minuten. Voeg de spinazie in delen toe en laat al roerende slinken. Schep de spinazie over in een hoge kom of blender, voeg de rode pesto toe en 25 ml water per persoon. Pureer tot een saus en breng op smaak met peper en zout.

Verhit opnieuw 1/3 deel van de olijfolie in de wok of hapjespan. Voeg de courgette en het paprikapoeder toe en bak 5 - 6 minuten op middelhoog vuur. Voeg de parelcouscous en de spinaziepestosaus toe en verhit al roerende 1 – 2 minuten.
Verhit ondertussen de overige olijfolie in een koekenpan en bak de dorade 2 – 3 minuten aan elke kant op middelhoog vuur. Breng op smaak met peper en zout.

Verdeel het gerecht over de borden en serveer met de dorade.