Savooikool is een losse kool met sterk gerimpelde bladeren. Het is daarnaast één van de oudste koolrassen ter wereld. Het smaakt het lekkerst als je hem mooi fijn snijdt, maar dat hebben wij al voor je gedaan. De 5 kruiden versterken dit Aziatische gerecht nog meer.
The quantities provided above are averages only.
Always refer to the product label for the most accurate information about ingredients and allergens
3 unit
Bosui
1 unit
Knoflookteen
1 unit
Kipfilet met Mediterrane kruiden
250 g
Savooiekool, gesneden
10 g
Zonnebloem-pompoenpittenmix
(May be present: Noten, Pinda's, Sesamzaad)
40 g
Surinaamse rijst
½ tablespoon
Zonnebloemolie
1 teaspoon
Sambal
2 tablespoon
Ketjap manis
to taste
Peper en zout
Breng 500 ml water per persoon aan de kook voor de rijst.
Snijd ondertussen de bosui in ringen. Snijd of pers de knoflook fijn.
Verhit de zonnebloemolie in een wok of hapjespan met deksel. Bak de helft van de bosui en de kipfilet 1 minuut op hoog vuur.
Voeg de knoflook, sambal, ketjap en de savooikool toe (eventueel in porties) en blijf roeren tot de savooikool tot de helft geslonken is. Voeg 50 ml water per persoon toe en laat, afgedekt, 8 - 10 minuten smoren, of totdat de savooikool de gewenste garing heeft. Breng op smaak met peper en zout.
Rooster ondertussen de zonnebloem-pompoenpittenmix, zonder olie, 2 - 3 minuten in een pan met deksel op middelhoog vuur. Voeg de rijst en het kokende water toe en kook, afgedekt 10 - 12 minuten (zie tip!) . Giet daarna af en laat uitstomen.
Verdeel de pittenrijst over de borden en serveer met de gesmoorde savooikool en de kip. Garneer met de rest van de bosui en voeg naar smaak meer ketjap toe.