Venkel heeft een lichte anijssmaak en daarom doet deze groente misschien wel een beetje aan drop denken. Op onze blog laten we je zien hoe je venkel heel makkelijk wast en snijdt. Je gaat deze groente garen, waardoor de smaak zachter wordt en heerlijk bij de kaassaus past.
The quantities provided above are averages only.
Always refer to the product label for the most accurate information about ingredients and allergens
½ unit
Ui
1 unit
Knoflookteen
½ unit
Venkel
2 sprig
Verse oregano
90 g
Fusilli
(Contains: Gluten May be present: Lupine, Soja, Ei, Mosterd)
100 g
Spinazie
(May be present: Selderij)
50 g
Belegen kaasplakken
(Contains: Melk (inclusief lactose))
125 milliliters
Groentebouillon
1 tablespoon
Roomboter
(Contains: Melk (inclusief lactose))
1 tablespoon
Bloem
to taste
Peper en zout
Bereid de bouillon en kook 500 ml water per persoon in een pan met deksel voor de fusilli. Snipper de ui en snijd of pers de knoflook fijn. Snijd de venkel in kwarten, verwijder de harde kern en snijd klein. Snijd het groene loof fijn en houd achter voor garnering. Ris de oreganoblaadjes van de takjes en hak fijn.
Verhit de roomboter in een wok of hapjespan met deksel op matig vuur en fruit de ui en knoflook 2 minuten. Voeg de bloem toe en bak al roerende 2 minuten. Voeg de helft van de bouillon toe en roer met een garde tot een glad mengsel. Herhaal deze handeling nog een keer met de overige bouillon, breng aan de kook en laat 1 minuut doorkoken.
Kook ondertussen de fusilli in de pan met deksel, afgedekt, 10 – 12 minuten. Giet daarna af en laat zonder deksel uitstomen.
Voeg vervolgens de venkel en oregano toe aan de wok of hapjespan. Breng op smaak met peper en kook, afgedekt, 8 minuten op middelmatig vuur.
Scheur de spinazie klein boven de wok of hapjespan en laat al roerende slinken. Voeg de helft van de belegen kaas toe en breng de saus al roerende aan de kook. Voeg als laatste de fusilli toe en breng verder op smaak met peper en zout.
Verdeel het gerecht over de borden en garneer met het venkelloof en overige belegen kaas.