Skip to main content
Pollo tonnato met gebakken aardappelen

Pollo tonnato met gebakken aardappelen

met geroosterde tomaten, kappertjes en een frisse salade
4.5(559)
View our plans
Calories
: 
902 kcal
Protein
: 
43g protein
Total
: 
30 minutes
Difficulty
: 
Medium
Allergens:
  • Vis
  • Mosterd
  • Ei
Produced in a facility that processes eggs, milk, fish, peanuts, sesame, shellfish, soy, tree nuts, and wheat.
Serving amount

250 g

Potatoes

2 piece

Tomato

1 piece

Garlic

100 g

Chicken tenderloin

½ can

Tuna packed in oil

(Contains: Vis)

35 g

Mayonnaise

(Contains: Mosterd, Ei)

10 g

Capers

30 g

Arugula & lamb's lettuce

Not included in your delivery

50 milliliters

Low sodium chicken stock

to taste

Salt and pepper

½ tablespoon

Balsamic vinegar

1 tablespoon

Olive oil

½ teaspoon

Mustard

¼ tablespoon

Extra virgin olive oil

Calories902 kcal
Energy (kJ)3775 kJ
Fat54 g
Saturated Fat9 g
Carbohydrate57 g
Sugar6 g
Dietary Fiber7.8 g
Protein43 g
Salt5 g
Due to the different suppliers we purchase our products from, nutritional facts per meal can vary from the website to what is received in the delivered box, depending on your region.
•Casserole with Lid
•Oven Dish
•Small Bowl
•Pan
•Aluminum Foil
•High-Sided Bowl
•Sieve
•Salad Bowl
•Stick Blender

Cooking Steps

Aardappelen bakken
1

Verwarm de oven op 200 graden. Schil de aardappelen en snijd in parten. Verhit 1/2 el olijfolie per persoon in een hapjespan met deksel en bak de aardappelparten afgedekt 30 - 35 minuten op middelhoog vuur. Haal na 20 minuten het deksel van de pan. Schep regelmatig om. Breng op smaak met peper en zout.

Tip: Wist je dat aardappelen supergezond zijn? Ze bevatten bijvoorbeeld veel vitaminen. Zoals vitamine B6 en B11 voor je energieniveau en vitamine C voor een sterke weerstand.

Snijden
2

Halveer de tomaten in de breedte. Pers de knoflook of snijd fijn.

Tomaten roosteren
3

Leg de tomaten met de snijkant naar boven in een ovenschaal. Meng in een kleine kom per persoon: 1/2 el olijfolie, 1/2 el balsamicoazijn, de knoflook, peper en zout. Besprenkel de tomaten met dit mengsel. Rooster de tomaten 20 - 22 minuten in de oven.

Kip pocheren
4

Bereid de kippenbouillon in een pan. Zet, zodra de bouillon kookt, het vuur laag en leg de kipfilethaasjes in de bouillon. Kook de kip in 4 - 6 minuten gaar. Haal de kip uit de bouillon en houd warm onder aluminiumfolie.

Tip: Gooi de bouillon niet weg, maar bewaar het om een lekkere soep mee te maken of om te gebruiken voor een risotto de volgende dag.

Saus maken
5

Laat ondertussen de tonijn uitlekken in een zeef. Mix in een hoge kom de mayonaise, de tonijn, 1 el water per persoon en de helft van de kappertjes met een staafmixer tot een gladde saus. Breng op smaak met peper en zout. Meng in een saladekom per persoon: 1/4 el extra vierge olijfolie, 1/2 tl mosterd, peper en zout. Meng de rucola en veldsla erdoorheen.

Tip: De kappertjes zijn al zout, dus proef eerst voor je meer zout toevoegt.

Serveren
6

Verdeel de gebakken aardappelen, rucola en veldsla over de borden. Leg de tomaten op de salade. Leg de kipfilethaasjes ernaast en verdeel de tonijnsaus over de kip. Garneer met de overige kappertjes.

Highest-rated dinner recipes

This week's must-try HelloFresh recipes