Salade caprese: simpel, maar oh zo lekker – niet voor niets een echte klassieker! Met rijpe tomaten, smaakvolle buffelmozzarella, vers basilicum en goede olijfolie maak je in een handomdraai een heerlijke salade. Hoe beter de kwaliteit van de ingrediënten, hoe lekkerder de caprese. Voor de kip maak je zelf een notenkorstje van walnoot, hazelnoot en knoflook.
The quantities provided above are averages only.
Always refer to the product label for the most accurate information about ingredients and allergens
10 g
Walnoten
(Contains: Noten May be present: Noten, Pinda's, Sesamzaad)
10 g
Geroosterde hazelnoten
(Contains: Noten May be present: Pinda's, Sesamzaad)
½ unit
Knoflookteen
1 unit
Kipfilet
125 g
Verse pappardelle
(Contains: Ei, Gluten)
1 unit
Pruimtomaat
50 g
Mini-romatomaten
½ unit
Buffelmozzarella
(Contains: Melk (inclusief lactose))
2.5 g
Vers basilicum
(Contains: Selderij)
30 g
Olijven & kappertjes
15 g
Zongedroogde tomaten
½ tablespoon
Roomboter
(Contains: Melk (inclusief lactose))
1 tablespoon
Olijfolie
1 teaspoon
Zwarte balsamicoazijn
1 tablespoon
Extra vierge olijfolie
to taste
Peper en zout
Verwarm de oven voor op 210 graden. Haal de roomboter uit de koelkast en laat op kamertemperatuur komen. Hak de walnoten en de hazelnoten fijn en pers de knoflook of snijd fijn. Meng in een kleine kom met een vork de roomboter met de knoflook en de noten en breng op smaak met peper en zout.
Verhit de olijfolie in een koekenpan op middelhoog vuur. Bak de kipfilet in 4 – 6 minuten rondom bruin. Hij hoeft nog niet gaar te zijn. Kook ondertussen ruim water in een pan met deksel voor de verse pappardelle.
Leg ondertussen de kipfilet inclusief bakvet in een ovenschaal en besmeer de bovenkant van de filet met het grootste deel van de notenboter. Schep de rest van de notenboter bij het bakvet en bak de kipfilets 6 – 8 minuten in de oven. Kook de verse pappardelle in 4 – 6 minuten gaar. Giet daarna af en laat zonder deksel uitstomen.
Snijd ondertussen de pruimtomaat en mini-romatomaten in plakken en scheur de buffelmozzarella in grove stukken. Meng in een kom de zwarte balsamicoazijn met de helft van de extra vierge olijfolie, peper en zout. Snijd de blaadjes basilicum grof. Leg de plakken tomaat op een serveerschaal en verdeel de mozzarella erover. Besprenkel de salade caprese met de dressing en bestrooi met het basilicum.
Hak de olijven en de kappertjes grof. Snijd de zongedroogde tomaten in stukjes. Schep de kipfilet uit de ovenschaal en meng de pappardelle met het overgebleven bakvet en de losgelaten nootjes in de ovenschaal. Schep vervolgens zongedroogde tomaten, de olijven en kappertjes door de pappardelle en breng op smaak met de overige extra vierge olijfolie, peper en zout.
Verdeel de pappardelle over de borden en leg de kipfilet erop. Serveer met de salade caprese.